Wsparcie dla przedsiębiorców

Inwestycje i inwestorzy

Akademia Biznesu to cykl szkoleń adresowanych do wszystkich przedsiębiorców, którzy operacyjnie zarządzają swoimi firmami oraz do ich kadry menadżerskiej.
 
Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Loży Częstochowskiej Business Centre Club i Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie, a jego celem jest zwiększenie dostępności do nowoczesnej wiedzy z zakresu zarządzania i zagadnień prawnych, z którymi spotykają się na co dzień przedsiębiorcy.
 
Tematyka szkoleń jest zróżnicowana – od zagadnień z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, przepisów prawnych dotyczących przedsiębiorców (ze szczególnym uwzględnieniem przepisów, których wykonanie kontroluje ZUS, PIP i US) poprzez ryzyka w handlu zagranicznym, bezpieczeństwo teleinformatyczne, ochronę danych osobowych i inne. Wykłady i warsztaty będą prowadzić m.in. praktycy z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, eksperci BZ WBK, firmy Kaspersky Lab i Kancelarii Prawnej GSW. W tym roku w ramach Akademii Biznesu zaplanowano 7 szkoleń, wszystkie są bezpłatne.
 

2016 02 09 10.54.139 lutego Agencja Rozwoju Regionalnego wspólnie z Lożą Częstochowską Business Centre Club oraz Bankiem Zachodnim WBK zorganizowała pierwsze tegoroczne szkolenie w ramach cyklu „Akademia Biznesu 2016”. Tematem spotkania były zmiany w przepisach o uprawnieniach pracowników związanych z rodzicielstwem.


Prowadzącym szkolenie był Inspektor Pracy z częstochowskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy pan dr Olgierd Kucharski.


Ze szkolenia skorzystało ponad 30 częstochowskich przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw.

 

2016 02 09 10.54.13