Wsparcie dla przedsiębiorców

Inwestycje i inwestorzy

Z przyjemnością informujemy o nowym cyklu bezpłatnych szkoleń dla przedsiębiorców, organizowanym wspólnie przez Kancelarię Gorazda, Świstuń, Wątroba i Wspólnicy adwokaci i radcowie prawni sp. k. wraz z Lożą Częstochowską Business Center Club oraz Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.


„Akademia Przedsiębiorcy” to projekt adresowany do wszystkich przedsiębiorców oraz pracowników przedsiębiorstw, którzy na co dzień zmagają się z problemami natury prawnej. Głównym celem cyklu szkoleń, które odbędą się w Częstochowie w 2014 roku, jest dostarczenie uczestnikom szkolenia podstawowej wiedzy prawnej potrzebnej do skutecznego i bezpiecznego zawierania umów, dokonywania transakcji i zmniejszenia ryzyka związanego z działalnością gospodarczą.

 

AKADEMIA  PRZEDSIĘBIORCY

 

logo.gswiw

BCC zajawka     logo

 

Serdecznie zapraszamy Państwa na czwarte szkolenie w ramach cyklu Akademia Przedsiębiorcy , organizowanego wspólnie przez Kancelarię Gorazda, Świstuń, Wątroba i Partnerzy adwokaci i radcowie prawni wraz z Lożą Częstochowską Business Centre Club oraz Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.  

Szkolenie zatytułowane:  

Temat

"Planowanie sukcesji po przedsiębiorcy. Jak odziedziczyć i przejąć zarządzanie przedsiębiorstwem bez perturbacji? Zasady dziedziczenia przedsiębiorstw."

 

Program szkolenia:

 

  1. Planowanie sukcesji – zagadnienia ogólne.
  2. Podstawowe problemy sukcesji – czyli kto i co powinien w drodze sukcesji otrzymać.
  3. Sukcesja praw udziałowych w spółkach kapitałowych – według prawa polskiego. Problemy często spotykane w praktyce.
  4. Sukcesja „udziału w spółkach osobowych” na przykładzie spółki jawnej oraz komandytowo – akcyjnej. Problemy często spotykane w praktyce
  5. Sukcesja jednoosobowej działalności gospodarczej. Problem „unicestwienia” przedsiębiorstwa.
  6. Rozwiązania kwestii dziedziczenia oparte o polskie instytucje prawa spadkowego (między innymi zapis, zapis windykacyjny).
  7. Międzynarodowe instytucje planowanie sukcesji („Fundacje Rodzinne” ze szczególnym uwzględnieniem PRIVAT STIFTUNG prawa austriackiego oraz Fundacji Prywatnej prawa Antyli Holenderskich).
  8. Dyskusja.

 
Czas i miejsce

 
Szkolenie  odbędzie się w dniu 04 grudnia 2014 roku w Częstochowie, w Częstochowskim Parku Przemysłowo -Technologicznym,  przy ulicy Wały Dwernickiego 117-121.
Szkolenie rozpocznie się o godz. 10:00  i potrwa ok. 2 godzin.

 
SZKOLENIE JEST BEZPŁATNE.

 
Rejestracja

 
Jedynym warunkiem uczestnictwa jest uprzednia rejestracja. Ilość miejsc jest ograniczona. W celu dokonania rejestracji prosimy Państwa o przesłanie wiadomości elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  wraz wskazaniem:


1) imienia i nazwiska uczestnika,
2) oznaczeniem przedsiębiorstwa z którym uczestnik jest związany;
3) pełnionej przez uczestnika funkcji w przedsiębiorstwie (właściciel, udziałowiec,  członek organów, księgowy itp. ) 


Uczestnicy szkoleń otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w nich.


 
Uczestnicy szkoleń otrzymają certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w nich.


GORAZDA, ŚWISTUŃ, WĄTROBA I WSPÓLNICY
ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI
Plac Szczepański 8 | 31-011 Kraków | tel. +48 (012) 422 44 59 | fax. +48 (012) 422 49 39
www.gsw.com.pl